KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14419030
nr 1441 9030
Anders Loman
(1879-1953), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 38x62, oramad
Anders Loman, svensk målare född i Rättvik 1879, död 1953 i Mora.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 januari 2022
kl 19:24:06
10/1 09:51:27
Anders Loman
Läs mer om Anders Loman